Sanayi bölgelerinde özel olarak projeler ile endüstriyel doğalgaz tesisatı kurulmaktadır. Normal binalardaki tesisatın çok daha büyük ölçekte olanı sanayi tesislerinde kullanılmak için hazırlanmaktadır. Daha detaylı bilgi ve deneyim gerektirmektedir.

Doğalgaz yer altında bulunan bir fosil yakıttır. Metan gaz çoğunluklu, etan, bütan ve propan gazı içeriklidir. Tesisat hazırlanan bir gaz teslim noktasından sonra şartnamelere uygun şekilde yapılmaktadır. Endüstriyel mutfaklar için de idealdir.

Büyün sanayi kuruluşlarında doğalgaz tesisatı planlarında deneyim ve bilgi çok önem taşımaktadır. Detaylı hesaplama teknikleri kullanılmaktadır. Birçok faktör göz önünde tutularak hazırlanan projelerdir. Modigaz Mühendislik doğalgaz tesisatı konusunda profesyonel çözümleri sizlerle buluşturma kabiliyetine sahiptir.

Endüstriyel Doğalgaz Tesisatı Projeleri

Hazırlanan endüstriyel doğalgaz tesisatı projeleri hazırlanırken bazı noktaların unutulmaması gerekmektedir. Güvenlik ve iş görürlük açısından bunlar çok önemlidir. Konusunda uzman mühendisler bunları göz önünde tutarak projeyi hazırlamaktadır.

  • Borular mutlaka açıktan geçirilmelidir.
  • Beton altından ya da zemin altından kesinlikle borular geçmemelidir.
  • Borular asansör boşluğu, havalandırma boşlukları gibi hayati alanlardan geçirilmemelidir.
  • Çevresel özellikler düşünülerek projelendirilmelidir.
  • Detaylı hesaplamalar ile projenin hassasiyetle hazırlanması gerekmektedir.
  • Tüm yönetmeliklere uyması gerekmektedir.

Bütün bu konulara dikkat edilmemesi önemli sorunlara sebep olabilmektedir. En önemli sorun güvenlik sorunları olmaktadır. Şartnamelere harfiyen riayet edilmemesi sonrasında onay sorunlarına sebep olabilmektedir. Bu yüzden konusunda uzman kişilere tesisat projelerinin yaptırılması şarttır.

Endüstriyel Doğalgaz TesisatıEndüstriyel Tesislerde Doğalgaza Geçiş

Doğalgazın sanayide kullanılması büyük ekonomik kazanımlar sağlamaktadır. Diğer enerji çeşitlerine göre getirisi daha fazladır. Bu sebeple birçok endüstriyel üretim yapan yerde doğalgaz tercih edilmektedir. Modigaz Mühendislik tam anlamıyla talebinize uygun bir hizmetin adresi konumunda yer almaktadır.

Yeni endüstriyel tesis kurulumunda da başlangıçtan itibaren tercih edilmektedir. Çevre kirlenmesine de daha az sebep olduğu için bir çözüm olarak sunulmaktadır. Büyük tesislerin doğalgaz kullanımı bu yüzden seçilmektedir.

Teknik şartnamelere tam olarak uyulması sonradan oluşacak büyük kayıpları önlemektedir. Bu konuya dikkat edilmesi ve yetkin kişilerce yapılması endüstriyel doğalgaz tesisatı projelerinde gereklidir. Doğalgazın vazgeçilmez hale geldiği günümüzde yetki belgesi ve yetkili çalışan mühendisleri olan firmalara projeler hazırlatılmalıdır.

Hemen Arayın www.asktesti.net www.arabaoyunu.org www.falbak.net www.tarotfali.net www.sevgilim.net film adresi dizifox