Endüstriyel doğalgaz tesisatı sanayi tesislerinde uygulanan sistemler için kullanılan bir hizmet alanıdır. Endüstriyel doğalgaz tesisatının kurulum aşaması oldukça titiz bir süreci beraberinde getirmektedir. Doğalgaz en çevre dostu yakıtlar arasında yer almaktadır. Doğalgaz içeriğinde büyük miktarda metan gazı barındırmaktadır. Bunun haricinde doğalgazın içeriğinde etan, bütan ile propan da yer almaktadır. Doğalgaz ısınma ve enerji konusunda ayrıcalıklı fırsatlar sunan bir kaynaktır. Dolayısıyla sanayi tesislerinde yoğun bir düzeyde kullanılmaktadır.

Üretim tesislerinde sıklıkla tercih edilen doğalgazın üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilmesi için nitelikli bir sisteme dahil edilmesi şarttır. Burada devreye endüstriyel doğalgaz tesisatları girmektedir. Doğalgaz tesisatı sistemlerinin üst düzeyde bir hizmet sunuyor olması, üretimin de devamlılığını sağlamaktadır. Bu noktada profesyonel bir hizmet almak, nitelikli çözümleri de beraberinde getirecektir. Böylece endüstriyel alanlarda doğalgazın çok daha güvenli bir şekilde kullanılması mümkün olacaktır.

Endüstriyel Doğalgaz Tesisatı

Endüstriyel Doğalgaz Tesisatı Ekipmanları

Endüstriyel doğalgaz tesisatının yapılması sırasında çok sayıda farklı ekipmana ihtiyaç duyulmaktadır. Sanayi tarzı tesisat sistemlerinin konutlardakine göre çok daha büyük çaplı oldukları bilinmektedir. dolayısıyla sanayi tarzı doğalgaz tesisatlarında kullanılan ekipmanlar çok daha kapsamlıdır. Doğalgaz dönüşüm işlemlerinin yapılması sırasında gaz teslim noktasının kurulmasından basıncın ayarlanmasına varıncaya kadar karşımıza çok sayıda farklı işlem çıkar.

Endüstriyel doğalgaz tesisatının tam ve doğru bir şekilde yapılması için bu alanda uzman olan bir ekipten hizmet almak şarttır. Özellikle kurulum aşamasında nitelikli bir hizmet almak sonraki süreci de olumlu yönde etkileyecektir. Endüstriyel tesisatının şartnameye uygun bir şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir. Böylece söz konusu tesisatın güvenli bir şekilde hizmet sunması da mümkün hale gelecektir. Bütün bu bilgiler ışığında firmamız profesyonel anlamda doğalgaz tesisatının uygulanması konusunda üst düzeyde bir hizmete imzasını atmaktadır.

Endüstriyel Doğalgaz Tesisatı

Endüstriyel Doğalgaz Tesisatının Kurulumda Dikkat Edilecekler

Endüstriyel doğalgaz tesisatı sistemlerinin uygulanması sırasında dikkat edilmesi şart olan özellikler bulunmaktadır. Aşağıda sıraladığımız özellikler doğalgaz tesisatının kurulum aşamasında dikkat edilecekler arasında yer almaktadır;

 • Doğalgaz tesisatları görünür bir yerde olmalıdır
 • Beton zeminin altına kesinlikle döşenmemelidir
 • İç tesisat borularının hiçbir şekilde taşıyıcı olarak kullanılmaması gerekmektedir
 • Gaz borularının asansör boşluk alanları ve hava kanallarından geçmemesine dikkat edilmelidir
 • Endüstriyel doğalgaz tesisatı ile birlikte konut doğalgaz tesisatına olan ilgi günden güne artış göstermektedir. Doğal gaz, yemek pişirmek, ısıtmak ve su ısıtmak için kullanılabilecek temel bir yakıttır.  Doğal gazın evlerde kullanılmasının en büyük avantajı, kömür ve petrol gibi diğer fosil yakıtlardan daha temiz yanmasıdır. Doğal gaz ayrıca diğer fosil yakıtlara kıyasla yanma sırasında daha az kükürt dioksit ve azot oksit üretir.

  Doğal gazın, kömür ve petrol gibi diğer enerji kaynaklarına göre birçok çevresel faydası vardır. Yeryüzünden doğal gaz çıkarmak, yerden kömür veya petrol birikintilerini çıkarmaktan daha az enerji gerektirir. Doğal gazın sıvılaştırılması için ayrıca, kamyon veya vagonla güvenli bir şekilde nakletmek için petrol veya kömür birikintilerine göre daha az kimyasal madde gerekir.

 • Bursa’daki Evlerde Doğalgazın Kullanılmasının Faydaları
 •  

  Bursa’daki Evlerde Doğalgazın Kullanılmasının Faydaları

  Bursa’da Endüstriyel doğalgaz tesisatı  ile birlikte konut doğalgazı tesisatına olan talep de artış göstermektedir. Bu durumun oluşmasında doğalgazın önemli kazanımları sağlıyor olması etkili olmaktadır. Bu kapsamda endüstriyel alanlarda ve evlerde doğal gaz kullanmanın faydaları şunlardır:

  • Kömür ve petrol gibi diğer fosil yakıtlardan daha düşük sera gazı emisyonları
  • Yanma sırasında üretilen daha az kükürt dioksit ve azot oksitlerle daha temiz yanma

  Doğal gaz, petrol ve elektrik gibi diğer enerji türlerine kıyasla daha az kirlilik üretir. Temiz bir şekilde yakıldığında çevreye herhangi bir zarar vermeden doğaya geri dönüştürülebilen sadece karbondioksit ve su buharı üretir. Ayrıca, atmosferimizdeki ısıyı hapsederek küresel ısınmaya katkıda bulunan kömür veya petrol ürünleri gibi diğer fosil yakıtlardan daha az sera gazı üretir.

 •  

  Bursa’daki Evlerde Doğalgazın Kullanılmasının FaydalarıDoğalgaz Uygun Maliyetli Bir Isınma Olağanı Sunuyor!

  Doğal gaz, kömür veya petrol ürünleri gibi diğer yakıtlara kıyasla yakıldığında çok az kirletici yaydığı için temiz bir enerji türü olarak kabul edilir. Doğal gaz, genellikle petrol veya propan gibi diğer enerji kaynaklarından daha ucuzdur ve elektrik faturalarınızda tasarruf etmenizi sağlayabilir. Doğal gaz güvenilir bir yakıt kaynağıdır, çünkü yakıtı fırınlara ve su ısıtıcılarına bağlı borular aracılığıyla doğrudan evlere getiren geniş boru hatları ağlarında yeraltında depolanır.

2 Yorum

 1. Endüstriyel Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılmalıdır?
  Şubat 20, 2022

  […] Endüstriyel doğalgaz tesisatı nasıl yapılmalıdır sorusuna cevap olarak;  mutlaka doğru bir proje, doğru ekipmanlar ve mühendisler ile yapılmalıdır cevabı verilebilir. Şayet siz de tam anlamıyla uluslararası kalite standartlarına uygun bir şekilde bir hizmet almayı isterseniz, firmamız en mantıklı seçenek olarak karşınıza çıkacaktır. […]

 2. Konut Doğalgaz Tesisatı Projesi Nedir?
  Şubat 21, 2022

  […] sağlanır. Gerekli denetimlerinde ardından onaylanan doğalgaz projesi kullanıma açılır. Konut doğalgaz tesisatı projesi nedir kullanım açısından en iyi kaynaklardan bir tanesidir. Mutlaka mühendisler tarafından […]

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın www.asktesti.net www.arabaoyunu.org www.falbak.net www.tarotfali.net www.sevgilim.net film adresi dizifox